Ania na Tajwanie

Kaliszanka Anna Grzesiak medalistką mistrzostw świata. Kaliska zawodniczka wspólnie z Pauliną Kotwicą z Polic i Agatą Litwin z Wrocławia wywalczyły brązowy medal podczas Akademickich Mistrzostw Świata w Trathlonie. Impreza odbyła się w miniony weekend w miejscowości Ylian na Tajwanie. Zawody rozegrano na dystansie olimpijskim czyli 1500 metrów pływania, 40 kilometrów jazdy na rowerze i 10 kilometrów biegu. Ostatecznie rywalizację wygrały Amerykanki, a na drugim miejscu uplasowały się Japonki. Indywidualnie kaliszanka uplasowała się na 10 miejscu i była najlepsza wśród Polek.
Jak powiedziała Ania, był to jej pierwszy start w tak ciężkich warunkach: przy ogromnej wilgotności, wysokiej temperaturze i palącym słońcu. Tymczasem jak przypomina Radiu Centrum jej klubowy trener pływania Maciej Siemianowski Anię już w niedzielę, 15 lipca czeka kolejny ważny start. Będą to mistrzostwach Polski na dystansie sprinterskim. Zawody rozegrane zostaną w miejscowości Konopiska pod Częstochową.