Żubry rozgromiły AZS

Trwa czarna seria porażek pierwszoligowych kaliskich koszykarzy. W wyjazdowym meczu, AZS PWSZ OSRiR Kalisz został rozgromiony przez sąsiadujący w tabeli zespół Żubrów Białystok 102:75. Już pierwsza kwarta przyniosła prowadzenie gospodarzy 22:14. Na przerwę koszykarze Żubrów schodzili wygrywając już 55:28.
W trzeciej kwarcie kaliski AZS odrobił trochę strat, ale różnica była zbyt duża, a w ostatniej odsłonie gospodarze walczyli już tylko o przekroczenie 100 punktów, co udało im się na minutę przed końcową syreną. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną Żubrów Białystok.

Najskuteczniejsi w ekipie gospodarzy byli Andrzej Misiewicz i Piotr Brzozowski. Obaj rzucili po 20 punktów. Najwięcej, 19 punktów dla AZS-u zdobył Przemysław Malona.
W najbliższą środę podopiecznych Marka Białoskórskiego czeka trudna przeprawa w hali Winiary Arena z trzecim zespołem w tabeli Big Starem Tychy.

Żubry Białystok - AZS PWSZ OSRiR Kalisz 102:75 (22:14, 33:14, 20:26, 27:21).