Zmęczeni w pierwszym secie

Kaliscy siatkarze zrewanżowali się Orłowi Międzyrzecz za jedyną w tym sezonie porażkę. W pierwszej rundzie na wyjeździe przegrali z tym zespołem 0:3, a w sobotę w hali Arena ograli rywali 3:1. Ale początek meczu, a dokładnie pierwszy set należał do gości, którzy pokonali MKS Kalisz 25:22. Potem jednak kaliszanie poprawili zagrywkę, celnie atakowali, a siatkarze Orła mieli spore problemy w przyjęciu. W efekcie kolejne sety MKS wygrał do 16, 17 i 22. Przegraną pierwszą partię kapitan MKS-u Patryk Spychała tłumaczył Radiu Centrum zmęczeniem, ale tylko trochę racji przyznał mu trener Marian Durlej:

"W tym tygodniu mocno trenowaliśmy. Trener chyba myśli już o tych dwóch derbowych meczach, które nas czekają i stąd cięższa praca na treningach, żeby być w maksymalnej formie. W pierwszym secie praktycznie staliśmy na boisku. Potem dopiero ruszyliśmy, ta gra się ożywiła i zdobyliśmy komplet punktów" - tłumaczył kapitan kaliskiego zespołu Patryk Spychała.

"Ja nie mogę szykować drużyny pod jeden konkretny mecz, my przygotowujemy się na cały sezon i trzeba swoje wypracować. Rzeczywiście na początku nasi zawodnicy byli bardzo spięci i nie można do końca tego tłumaczyć ciężkimi treningami. Natomiast mnie cieszy, że w tych słabszych momentach weszli rezerwowi, młodzi zawodnicy i pokazali bardzo dobrą grę, że są wartościowymi siatkarzami" - dodał trener Marian Durlej:

Ostatecznie kaliszanie wywalczyli komplet punktów i dziesiąte ligowe zwycięstwo. Co więcej MKS Kalisz awansował na pozycję wicelidera tabeli. Teraz kaliskich siatkarzy czekają dwa pojedynki z wielkopolskimi rywalami, które mogą mieć spory wpływ na układ przed rundą play off. W sobotę MKS Kalisz zagra na wyjeździe z Krispolem Września, a 17 grudnia będzie podejmować UAM AZS Poznań.

MKS Kalisz - Orzeł Międzyrzecz 3:1 (22:25, 25:16, 25:17, 25:22)

MKS: Spychała, Makowski, Kuna, Lipa, Dłubała, Porada, Odwarzny (libero) oraz Kowalewski, Skadłubowicz, Wroniecki
Orzeł: Haładus, Sroga, Malinowski, Szala, Barański, Kaczorek, Wanat (libero) oraz Olejniczak, Stafyniak, Czyż, Szulikowski.