Stal zdobyła Jasną Górę

Koszykarze BM Węgiel Stal Ostrów wygrali w sobotni wieczór w Częstochowie z tamtejszym AZS-em Politechniką 83:77. Choć obie drużyny w tabeli dzieli przepaść, to jednak na parkiecie nie było tego widać i wicelider musiał się namęczyć, by wygrać z walczącymi o utrzymanie akademikami.

Stal rozpoczęła mecz od mocnego uderzenia. Po punktach Łukasza Olejnika wygrywała 13:6.

"Później jednak graliśmy falami. W drugiej kwarcie przytrafił nam się przestój", powiedział Radiu Centrum Mikołaj Czaja.

Rzeczywiście, jego zespół w drugiej kwarcie przegrywał nawet 32:37, ale już do szatni na przerwę schodził prowadząc jednym punktem. W trzeciej kwarcie ostrowianie osiągnęli 10 punktów przewagi. W czwartej było już nawet 72:58, ale mecz ostatecznie zakończył się nikłym zwycięstwem Stali 83:77.

"Mieliśmy słabą skuteczność. Były dobre fragmenty gry, ale także zdarzały nam się przestoje. Ciężko walczy się z rywalem, który jest bardzo zdeterminowany, grając praktycznie mecz ostatniej szansy" - dodał Czaja.

Najwięcej punktów dla Stali rzucili: Olejnik 16, Dymała 15, Kałowski i Zębski po 14 oraz Wojciechowski 12.