Sparują z silnymi rywalami

Koszykarki Towarzystwa Sportowego Ostrovia przegrały w pierwszym meczu turnieju w Jeleniej Górze z Odrą Brzeg 67:79. W sobotę w drugim dniu zmagań podopieczne Piotra Czaski pokonały natomiast Karkonosze Jelenią Górę 65:58.

W pierwszym dniu turnieju w Jeleniej Górze Ostrovia przegrywała do przerwy z Odrą Brzeg 37:52. W drugiej części Ostrovia zdecydowanie poprawiła grę w obronie. Po przerwie dała sobie rzucić tylko 27 punktów. Ostatecznie Ostrovia przegrała 67:79. Zespół z ekstraklasy wziął tym samym rewanż na ostrowiankach za porażkę sprzed tygodnia. Najwięcej punktów dla pierwszoligowca rzuciły: Paździerska 19, Misiek 11 i Krygowska 9. W sobotę Ostrovia zmierzyła się z gospodyniami turnieju, Karkonoszami Jelenia Góra, z którymi będzie rywalizować w jednej grupie centralnej pierwszej ligi. Ostrovia wygrała z Karkonoszami 65:58. W niedzielę ostrowianki zmierzą się z czeskim zespołem Kara Trutnov.