Sparing z Polonią Leszno

Choć aura wyjątkowo nie jest piłkarska, zespoły powoli przygotowują się do rundy wiosennej i rozgrywają sparingi nawet przy temperaturze poniżej kilkunastu stopni. W sobotę na boisku ze sztuczną nawierzchnią swój drugi sparing w okresie przygotowawczym rozegrała Centra Ostrów, która po pokonaniu zespołu Młodej Ekstraklasy Lecha Poznań, zremisowała z trzecioligową Polonią Leszno 5:5. Mówi Radiu Centrum trener Centry, Marek Wojtasiak:

"Był to nasz drugi sparing z silnym przeciwnikiem z trzeciej ligi. Sparing zakończył się wynikiem 5:5. Jest to rezultat nietypowy jak na mecz piłki nożnej, ale było to spowodowane faktem, że w drugiej połowie w obu zespołach było już sporo zmian. Do przerwy prowadziliśmy 1:0 po bramce Ulichnowskiego. W drugiej połowie było już 3:0 dla nas. Później był remis 3:3, prowadziliśmy 5:3, a skończyło się remisem 5:5. Sparing był bardzo pożyteczny. Przeciwnik grał szybko, twardo, operował krótkimi podaniami. My też stwarzaliśmy sporo okazji strzeleckich, jak na te warunki, w których rozgrywany był sparing".

W zespole Centry w przerwie zimowej na duże zmiany kadrowe się nie zanosi. Z zespołem Marka Wojtasiaka trenuje Krzysztof Matuszak, który ostatnio występował w trzecioligowym Piaście Kobylin.