Obroniła tytuł

Ostrowianka, Oliwia Wachowska, reprezentująca Akademię Z Siatkówką na Całego obroniła tytuł mistrzyni Wielkopolski singli, który w sobotę odbył się w Przygodzicach. Zwycięstwo po raz drugi z rzędu w tej rywalizacji nigdy wcześniej nie miało miejsca.

W Finale Mistrzostw Wielkopolski w kategorii singli dziewcząt z rocznika 2014 rywalizowało 30 zawodniczek z 13 klubów, które wyłoniły wcześniejsze ćwierćfinały. Znakomicie spisały się reprezentantki Akademii z Siatkówką na Całego, działającej przy Baryczy Janków Przygodzki. Podopieczne Katarzyny Pawlickiej i Michała Wachowskiego w komplecie zajęły miejsca w czołowej dziesiątce finału. Tytuł mistrzowski drugi raz z rzędu wywalczyła Oliwia Wachowska. W finale pokonała 24:14 zawodniczkę Volley Poznań, Oliwię Nowicką. Na trzecim miejscu uplasowała się Zuzanna Wolska. Zarówno Wachowska jak i Wolska zapewniły sobie awans do Finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się od 28 do 30 czerwca w Katowicach. Z racji jubileuszowej edycji tych zawodów spodziewano jest około 1500 uczestników z całej Polski.

na fot.: podium Mistrzostw Wielkopolski singli dziewcząt