Piorunująca końcówka Stali

Znakomicie spisali się w sobotę w Katowicach koszykarze BM Węgiel Stali Ostrów. Pomimo osłabienia, pokonali lidera tabeli AZS-AWF 78:57, odnosząc drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Podopieczni trenera Mikołaja Czaji w Katowicach zagrali bez Jakuba Dryjańskiego. Środkowy Stali nabawił się kontuzji kolana. Mimo osłabienia pod koszem, ostrowianie zagrali bardzo dobrze.
"Na początku mieliśmy problemy, bo byliśmy trochę ograniczeni brakiem wysokich graczy. Gospodarze prowadzili 7 punktami, ale zmieniliśmy obronę i to przyniosło efekt" - powiedział Radiu Centrum Mikołaj Czaja. Do przerwy goście kontrolowali mecz, prowadząc 37:29. W trzeciej kwarcie Stal wygrywała już różnicą 17 punktów, ale gospodarze odrobili straty i przed ostatnią odsłoną popularna "Stalówka" miała 8 punktów przewagi nad liderem. W czwartej kwarcie ostrowianie znokautowali akademików aż 23:10 i wygrali cały mecz 78:57. Najwięcej punktów dla Stali rzucili: Matczak 20, Szawarski 14, Dymała 12, Kałowski i Sierański po 9.