Znów przegrali po horrorze

Prowadzili w pierwszej połowie różnicą 6 bramek. Mogli spokojnie kontrolować mecz, ale fatalnie rozpoczęli drugą część spotkania i później sami musieli gonić rywala. Mowa o piłkarzach ręcznych Arged KPR Ostrovii, którzy w sobotnie wieczór w Arenie Ostrów przegrali po dramatycznej końcówce 23:25 z MMTS-em Kwidzyn, choć do przerwy prowadzili 16:12. W drugiej połowie ostrowian opanowała rzutowa niemoc. Przez 19 minut zdobyli tylko dwie bramki. W końcówce mogli doprowadzić do remisu i rzutów karnych, ale Mateusz Wojciechowski trafił w poprzeczkę. Marek Szpera i Artur Klopsteg mówią radiuCENTRUM o tym, co się stało po przerwie:

„Taka porażka najbardziej boli. Przegralibyśmy różnicą 10 bramek, to nie miałbym co powiedzieć po takim meczu. Przegraliśmy jednak po walce. Dopadł nas przestój w drugiej połowie. Musieliśmy gonić, a mieliśmy problemy w ataku pozycyjnym i niestety tak się to skończyło. Powiem szczerze, że moja kara w końcówce nie wiem, skąd się wzięła. To był bardzo ważny moment meczu. Były dwie minuty do końca. Rysiek Landwojczak wykorzystał to, przewrócił się i sędzia dał się nabrać. Myślę, że to w dużej mierze zaważyło na końcowym wyniku" – powiedział radiuCENTRUM Marek Szpera.

na fot.: Łukasz Zakreta w końcówce wybronił rzut karny egzekwowany przez Kamila Adamskiego.

„Według mnie znów źle weszliśmy w drugą połowę meczu. Mówiliśmy o tym w przerwie w szatni, że musimy utrzymać koncentrację i dobrze zacząć drugą część, a my tracimy cztery bramki przewagi. Zaczęły się nerwy, a w końcówce znów był horror, w którym okazaliśmy się minimalnie słabsi" – powiedział radiuCENTRUM Artur Klopsteg.

na fot.: Przed meczem Bartłomiej Jaszka otrzymał pamiątkową koszulkę swojego macierzystego klubu.

Zespół Bartłomieja Jaszki, który został owacyjnie powitany w rodzinny mieście, wygrał ostatecznie 25:23. Najlepszym graczem spotkania uznano bramkarza gości Łukasza Zakretę, który bronił na 41-procentowej skuteczności.

Arged KPR Ostrovia Ostrów – MMTS Kwidzyn 23:25 (16:12)
Arged Ostrovia: Balcerek (9/28 - 32 proc.), Zimny (2/8 - 25 proc.) - Tomczak 5, Adamski 5, Klopsteg 3, Gajek 3, Gierak 3, Wadowski 1, Wojciechowski 1, Szpera 1, Marciniak 1/1, Przybylski, Misiejuk, Szych, Urbaniak
MMTS: Dudek (0/7), Zakreta (11/27 - 41 proc.) - Kamyszek 8, Kutyła 4, Szyszko 3, Grzenkowicz 2, Orzechowski 2, Jankowski 2, Ekstowicz 1, Nastaj 1, Potoczny 1, Landzwojczak 1, Guziewicz, Kornecki, Majewski, Peret