Złoto w przełajach

Bardzo dobrze zaprezentowali się lekkoatleci Klubu Sportowego Stal LA Ostrów w rozegranych w sobotę Mistrzostwach Makroregionu i Mistrzostwach Wielkopolski w biegach przełajowych, które odbyły się w Luboniu. Na najwyższym stopniu stanęła m.in. Weronika Dudzińska.

To kolejny sukces Weroniki Dudzińskiej, który tym razem zdobyła złoty medal Mistrzostw Makroregionu w Biegach Przełajowych na dystansie 2,5 km. Ostrowianka rywalki na mecie wyprzedziła o ponad pół minuty.

Równolegle w rozegranych Mistrzostwach Wielkopolski w Biegach Przełajowych na dystansie 4 kilometrów najlepszy okazał się Robert Kulesza, który triumfował przed swoim kolegą klubowym Markiem Jankowskim.

Trzecie miejsce w biegu na 3 km w kategorii do lat 18 zajął Hubert Brudło. Miejsca na podium zabrakło dla czwartego Bartosza Polaka w biegu na 3 km w kategorii do lat 20. Czwarta na dystansie 2 km w tej samej kategorii wiekowej była Sandra Chmielarz. Szósty na 3 km w rywalizacji do lat 18 był Tymoteusz Graff. Szóste miejsce w biegu na 1 km w kategorii lat 14 zajęła także Kalina Sołtysiak.