Zdobyli Gliwice

Jest czwarte zwycięstwo koszykarzy BM Slam Stali. W sobotnie popołudnie drużyna Łukasza Majewskiego wygrała pewnie w Gliwicach z GTK 85:64. O sukcesie ostrowian zadecydowała przede wszystkim czwarta kwarta.

Do przerwy obie drużyny nie grzeszyły skutecznością. Po 20 minutach był remis 36:36. "Niejako tradycyjnie na wyjeździe źle rozpoczęliśmy mecz. Na szczęście rywal nie zdołał nam uciec" - powiedział po meczu radiuCENTRUM trener Łukasz Majewski.

W trzeciej kwarcie BM Slam Stal zaczęła uzyskiwać przewagę. Kluczowa jednak była ostatnia odsłona, wygrana przez ostrowian aż 25:8. Całe spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem 85:64, choć przez ponad 30 minut mecz był zacięty i wyrównany.

O wygranej ostrowskiej drużyny zadecydowała dobra defensywa. Po 14 punktów zdobyli Threatt, Żołnierewicz i Szymkiewicz. U debiutanta - Łukasza Wiśniewskiego widać było przerwę w grze, ale - jak mówi trener Majewski - skuteczność tego koszykarza ma przyjść z czasem.

GTK Gliwice - BM Slam Stal Ostrów 64:85 (20:18, 16:18, 20:24, 8:25)
GTK: Furstinger 23, Mondy 14, Mijović 9, Taab 7, Henson 7, Diduszko 2, Szlachetka 2, Majewski 0, Słupiński 0
BM Slam Stal: Threatt 14, Żołnierewicz 14, Szymkiewicz 14, Jevtović 13, Mokros 12, Dambrauskas 11, Wiśniewski 4, Dylewicz 3, Garbacz 0

na fot. Zespół pod wodzą Łukasza Majewskiego wygrał czwarty mecz z ostatnich pięciu i pnie się w górę tabeli Energa Basket Ligi