Ukoronowanie sezonu

Wysokim zwycięstwem nad Zagłębiem Sosnowiec 37:26 pożegnali Ligę Centralną w Arenie Ostrów piłkarze ręczni Arged KPR Ostrovii. Mistrz tych rozgrywek, który pierwsze miejsce zapewnił sobie przed miesiącem ma do rozegrania jeszcze wyjazdowy mecz z AZS-em AWF-em Biała Podlaska.

Pierwsza połowa była w miarę wyrównana. Gospodarze prowadzili z reguły różnicą 2-3 bramek i do przerwy było 15:12 dla Arged KPR Ostrovii. Emocje skończyły się na początku drugiej połowy, kiedy to faworyt z Ostrowa odskoczył i powiększał przewagę z każdą minutą. W 45 minucie wygrywał 27:20. W 55 po bramce Ksawerego Gajka ostrowianie prowadzili najwyżej w meczu różnicą aż 12 trafień. Skończyło się wynikiem 37:26 dla mistrza Ligi Centralnej, który po spotkaniu odebrał pamiątkową paterę od przedstawicieli Związku Piłki Ręcznej w Polsce za zwycięstwo w tych rozgrywkach. Najwięcej bramek dla Arged KPR Ostrovii rzucili: Pawelec 7, Gajek 6 i Adamski 5.

Arged KPR Ostrovia Ostrów - Zagłębie Sosnowiec 37:26 (15:12)

Arged KPR Ostrovia: Balcerek, Zimny, Foluszny - Pawelec 7, Gajek 6, Adamski 5, Marciniak 4, Bestian 3, J.Przybylski 3, M.Przybylski 2, Smoliński 2, Wojciechowski 2, Bałwas 1, Krzywda 1, Szych 1, Krawczyk.

na fot.: Prezes klubu, Jakub Kaszuba prezentuje trofeum za wygranie Ligi Centralnej. / Fot. Facebook Jakub Kaszuba