Taniec zwycięzców

Było zwycięstwo 2:0 nad Obrą Kościan i efektowny... taniec zwycięzców po meczu. Centra 1946 Ostrów po golach Jakuba Michalskiego i pięknej bramce w 71. minucie Miłosza Nowickiego pokonała drużynę z Kościana i awansowała na trzecie miejsce w tabeli IV ligi. Druga jest Pogoń Nowe Skalmierzyce, która w derbach powiatu ostrowskiego pokonała 3:1 Odolanovię Odolanów. Po meczu w Ostrowie radiuCENTRUM zwycięstwo nad Obrą ocenił kapitan Centry Jakub Michalski:

"Zależało nam przede wszystkim na trzech punktach. Gra może nie była jakoś szczególnie ładna dla oka i dla kibiców. Wyszliśmy jednak na ten mecz z założeniem, żeby wygrać i za wszelką cenę zdobyć trzy punkty. To nam się udało, bo wydaje mi się, że z przebiegu spotkania byliśmy drużyną lepszą co najmniej o te dwie bramki. Mogło się wydawać, że mój gol z początku meczu ustawił całe spotkanie, ale to tak nie wyglądało, bo ta pierwsza połowa od momentu zdobycia bramki trochę nam się nie układała. Na szczęście w drugiej połowie strzeliliśmy bramkę na 2:0 i ten mecz był już praktycznie skończony."

W innych sobotnich meczach 7. kolejki z udziałem drużyn z naszego regionu LKS Gołuchów pokonał 3:0 Polonię Kępno, a Victoria Ostrzeszów przegrała 2:3 z Wartą Międzychód. W niedzielę rezerwy KKS-u Kalisz pokonały na własnym boisku Kotwicę Kórnik 2:0. Autorem obydwu bramek dla kakaesiaków był Sebastian Kaczyński. Tymczasem Ostrovia 1909 przegrała u siebie z Iskrą Szydłowo 0:2.

na fot.: Radość po zwycięstwie piłkarzy Centry 1946 Ostrów