Stal z pucharem prezydenta

Drużyna Arged BMSlam Stali Ostrów okazała się najlepsza w Międzynarodowym Turnieju Koszykówki o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. W finale ostrowianie pokonali gospodarzy, Legię Warszawa 88:75.

W pierwszym półfinale weekendowego turnieju w Warszawie Arged BMSlam Stal Ostrów wygrała z czeskim zespołem BK NH Ostrawa aż 82:51. Udany debiut a w barwach ostrowskiej drużyny zanotował Armani Moore, autor 16 punktów. W drugim półfinale Legia Warszawa wygrała z innym zespołem z Czech BK JIP Pardubice 92:85. W niedzielę w meczu o III miejsce ekipa z Ostrawy wygrała 70:69 z drużyną z Pardubic. W finale grająca mocno osłabionym składem Legia nie sprostała Arged BMSlam Stali, z którą przegrała 75:88. Do przerwy zespół Łukasza Majewskiego wygrywał 48:36, a po trzech kwartach ostrowianie mieli już 19 punktów przewagi. Najwięcej punktów dla zwycięzców Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy w finałowym meczu rzucili: Ryżek 14 i Garbacz 13.

na fot.: Jarosław Mokros