Stal w Final Four

Rzucili ponad 100 punktów, ale to wcale nie atakiem, a świetną obroną po przerwie wygrali mecz. Mowa o koszykarzach BM Stali Ostrów, którzy we wtorkowy wieczór w Arenie Ostrów pokonali w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału play-off ligi ENBL 101:80 Eneę BC Zastal Zielona Góra, prowadząc do przerwy 50:49. Rywale rzucili aż 15 trójek, ale to ostrowianie zaprezentowali lepszą, zespołową koszykówkę i odrobili trzy punkty straty z pierwszego meczu, pewnie awansując do turnieju finałowego Ligi Północno-Europejskiej.

"W pierwszej połowie mieliśmy świetną skuteczność z obu stron, bo jeden zespół trafił 10 trójek, a drugi 8. Wynik po obu stronach oscylował w granicach 50 punktów. Mogłoby się wydawać, że drugą połowę zagraliśmy słabiej w ataku, a tak naprawdę zdobyliśmy w niej 51 punktów, czyli więcej niż w pierwszej. To jednak wynikało z obrony, którą poprawiliśmy po przerwie i to nas poprowadziło do zwycięstwa. Mieliśmy koncepcję na zatrzymanie Alforda, jednak nie do końca udało się to zrealizować w pierwszej połowie. W drugiej było już dużo lepiej" - powiedział radiuCENTRUM Andrzej Urban.

BM Stal Ostrów w meczu półfinałowym FinalFour zmierzy się z Polskim Cukrem Startem Lublin. W drugiej parze King Szczecin zagra z litewskim zespołem BC Wolves. Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 5-6 kwietnia. Jego gospodarz nie jest jeszcze znany.

na fot.: świetny występ zaliczył Mateusz Zębski (nr 6)

BM Stal Ostrów Wielkopolski - Enea BC Zastal Zielona Góra 101:80 (34:23, 16:26, 31:14, 20:17)

BM Stal Ostrów: Djurisić 18, Skele 17, Garbacz 16, Silins 15, Zębski 13, Thomas 10, Kulig 9, Rozpędowski 3, Załucki 0, Siewruk 0.

Zastal: Alford 26, Kowalczyk 17, Żołnierewicz 15, Sz.Wójcik 7, Hadzibegowić 6, Pluta 4, Zecević 2, Kareem 2, Kutlesić 1, J.Wójcik 0.