Sensacja wisiała w powietrzu

Niesamowita walka koszykarzy Arged BM Stali Ostrów w Izmirze w drugiej kolejce Ligi Mistrzów. Zespół Igora Milicicia prowadził przez 37 minut z faworytem PinarKarsiyaką, by ostatecznie przegrać 77:80.

Mistrz Polski w pierwszej połowie kompletnie zaskoczył finalistę Basketball ChampionsLeague minionego sezonu. Grał znakomicie w obronie, a w ataku trafił aż 8 trójek na 12 prób. W drugiej części meczu powtórzył się niestety scenariusz sprzed tygodnia z hiszpańskiej Manresy. Rywal, dysponujący dłuższą ławką odrobił straty i dopadł heroicznie walczącą Stal w 37 minucie. Nie do zatrzymania był środkowy tureckiej drużyny SemihErden. On doprowadził do remisu i dał prowadzenie Pinarowi. Gospodarze na minutę przed końcem wygrywali różnicą 6 punktów. Stal ostatkami sił zerwała się po raz ostatni. Doprowadziła do wyniku 78:77. Decydujący rzut z ósmego metra trafił KobiSimmons. Sędziowie jednak dopatrzyli się faulu i Stal przegrała 77:80. O porażce zadecydowała zbyt krótka ławka mistrza Polski. Szkoda, bo Stal była bliska drugiej niespodzianki w Lidze Mistrzów i znów brakło tak niewiele.

PinarKarsiyaka Izmir - Arged BM Stal Ostrów 80:77 (14:24, 23:27, 17:7, 26:19)

PinarKarsiyaka: Bonzie Colson 18, SemihErden 17, Michael Roll 14, CanKorkmaz 10, James Blackmon 8, AmathM'Baye 5, Tony Taylor 4, Akil Mitchell 4, Burak Yildzli 0, YunusSonsirma 0.
Arged BM Stal: James Palmer jr 21, KobiSimmons 20, TreyDrechsel 12, Michael Young 9, Denzel Andersson 6, Damian Kulig 5, James Florence 4, Igor Wadowski 0, Jarosław Mokros 0.