Rozluźniony mistrz

Przegrywali przez sporą część meczu, ale kiedy przyszło co do czego, pokazali klasę mistrza Ligi Centralnej. Piłkarze ręczni Arged KPR Ostrovii w sobotni wieczór ograli w Arenie Ostrów GKS Żukowo 38:36.
Arged KPR Ostrovia wystąpiła w tym meczu osłabiona, ale nie zmieniło to faktu, że była faworytem pojedynku. GKS Żukowo po raz drugi w tym sezonie postawiło się jednak ostrowianom. W pierwszej rundzie przegrało dopiero po rzutach karnych, a w Arenie Ostrów przez długi czas było bliskie sprawienia niespodzianki. Po kwadransie gospodarze wygrywali różnicą 2-3 bramek, ale końcówka pierwszej połowy należała do przyjezdnych, którzy prowadzili 23:21. Ostrowianie grali praktycznie bez obrony. Brakowało agresji, powrotu do defensywy, a przede wszystkim mnożyły się proste straty w ataku. W drugiej połowie GKS Żukowo wygrywało nawet różnicą czterech bramek. Arged KPR Ostrovia w końcówce nie dopuściła jednak do porażki. Odrobiła straty, a w przedostatniej minucie wyszła na dwubramkowe prowadzenie, by zwyciężyć ostatecznie 38:36. To dwudziesta pierwsza wygrana w sezonie pewnych już awansu do PGNiG Superligi ostrowian. Najwięcej bramek rzucili Wojciechowski 9, Adamski, Gajek i Marciniak po 6.

Arged KPR Ostrovia Ostrów – GKS Autoinvest Żukowo 38:36 (21:23)
Arged KPR OStrovia: Zimny, Balcerek, Foluszny – Wojciechowski 9, Adamski 6, Gajek 6, Marciniak 6, Smoliński 4, Pawelec 3, Bestian 2, Bałwas 1, J. Przybylski 1, Krawczyk, M. Przybylski, Szych, Krzywda