Przerwana passa

Nie udało się piłkarzom Ostrovii 1909 Ostrów wygrać czwartego meczu z rzędu. W sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim zatrzymała ich walcząca o utrzymanie w Artbud IV lidze, Tarnovia Tarnowo Podgórne. Ostrovia prowadziła od 13 minuty po golu Jakuba Kramarczyka. Rywal wyrównał na początku drugiej połowy. „Remis nie skrzywdził żadnej z drużyn” – powiedział radiuCENTRUM trener biało-czerwonych pasiaków, Józef Klepak.

„Mecz był dosyć wyrównany. Mieliśmy przewagę optyczną. Szkoda, że straciliśmy bramkę po rzucie rożnym. Dążyliśmy do zwycięstwa, ale nie stwarzaliśmy sytuacji bramkowych. Dużo graliśmy piłką na ich połowie, ale nie udało się wygrać. Brak Mikołaja Marciniaka, który pauzował za kartki był widoczny. Swoimi umiejętnościami czasami przeważał szalę zwycięstwa na naszą stronę, ale punkt zdobyty w tym meczu też trzeba szanować” – powiedział radiuCENTRUM Józef Klepak.

Ostrovia 1909 wyprzedziła tym samym w tabeli Arbud IV ligi lokalnego rywala, Centę 1946 Ostrów, która przegrała w sobotę na wyjeździe z Lipnem Stęszew 0:1. Dla Centry to siódma porażka z rzędu. Ostrovia jest jedenasta w tabeli, a Centra spadła na trzynaste miejsce. W piątek serii zwycięstw nie podtrzymał jedyny trzecioligowiec z naszego regionu. Pogoń Nowe Skalmierzyce przegrała 0:1 na wyjeździe z zespołem Wikęd Luzino.