Rezerwy znów przegrały

Emocjonujący, zacięty i pełen zwrotów akcji - taki był mecz drugiej drużyny BM Slam Stali Ostrów, która w ramach 9 kolejki II ligi w piątkowy wieczór mierzyła się z KS Hess Basketball Wrocław. Ostatecznie zespół Kaspra Smektały przegrał 84:89, doznając siódmej porażki w sezonie.

To był niesamowity mecz, w którym prowadzenie zmieniało się wiele razy. Drugoligowy zespół rezerw BM Slam Stali przegrywał do przerwy 45:49. W trzeciej kwarcie ostrowianie po celnej trójce Krzysztofa Chmielarza wygrywali już 67:57 i wydawało się, że odzyskali kontrolę nad meczem. W czwartej kwarcie goście z Wrocławia co chwilę dochodzili ostrowian na kilka punktów. Jeszcze na 2 minuty i 40 sekund przed końcem gospodarze prowadzili 84:79, ale stracili 10 punktów z rzędu i przegrali 84:89.

Najwięcej punktów dla ostrowian rzucili: Chmielarz 23, Wojciechowski 19, Ryżek 16 i Główka 10. Rezerwy BM Slam Stali z bilansem 1-7 zamykają tabelę grupy D II ligi koszykarzy.

BM Slam Stal II Ostrów Wielkopolski - KS Hess Basketball Wrocław 84:89 (25:29, 20:20, 24:15, 15:25)
BM Slam Stal II: Chmielarz 23, Wojciechowski 19, Ryżek 16, Główka 10, Pawlik 6, Nawrot 5, Stasiak 4, Mikołajczyk 1, Marek 0, Zaremba 0.