Heroiczny bój piłkarek

Zostawiły na boisku serce i dużo zdrowia. Były bliskie sprawienia ogromnej niespodzianki, ale ostatecznie przegrały po dogrywce. Mowa o drugoligowych piłkarkach Ostrovii 1909 Ostrów, które w środowy wieczór na Stadionie Miejskim w 1/8 finału Orlen Pucharu Polski Kobiet jak równe z równym zagrały z ekstraligowym AZS-em AJ Kraków. Choć przegrywały 0:2, doprowadziły do remisu 2:2 i dogrywki po golach Małgorzaty Knuły i Marii Gościniak. W dogrywce to rywal pięknym strzałem z dystansu zdobył zwycięską bramkę i awansował do ćwierćfinału Orlen Pucharu Polski Kobiet. Mówi radiuCENTRUM Łukasz Pawlak, trener piłkarek Ostrovii 1909:

„Nie zdążyliśmy wyblokować tej jednej sytuacji w dogrywce. Mieliśmy też swoje okazje. Nastawiliśmy się na kontry po długich piłkach, po których padły dwie bramki. Nie udało się awansować. Trudno. To jest przeciwnik z Ekstraligi, ale fajnie, że pokazałyśmy się z jak najlepszej strony i powalczyłyśmy. Nie odpuściłyśmy do samego końca, mimo niekorzystnego wyniku na początku drugiej połowy. Chwała dziewczynom za to, że pokazały ambitną grę, taką, jaką chciałbym widzieć we wszystkich meczach. Zaskarbiło to im przychylność kibiców, którzy tak licznie przyszli na nasz mecz” – powiedział radiuCENTRUM Łukasz Pawlak.

Dodajmy, że świetnie w bramce Ostrovii spisała się Zuzanna Zmyślona, której to gospodynie zawdzięczają, że w ogóle doszło do dogrywki, bo kilka jej interwencji uchroniło biało-czerwone od wyższej porażki w regulaminowym czasie gry.

Na fot.: Radość Ostrovii po wyrównującym golu