Ostatni przed przerwą

Wyjazdowym meczem z HydroTruckiem Radom koszykarze Arged BM Stali Ostrów kończą intensywną serię pojedynków w Lidze Mistrzów i Energa Basket Lidze przed przerwą na spotkania reprezentacyjne. Niedzielny rywal ostrowian zajmuje dopiero 14. miejsce w tabeli z bilansem 3 zwycięstw i 8 porażek. Co ciekawe, zespół z Radomia nie wygrał w tym sezonie jeszcze ani razu we własnej hali. "Nie zmienia to faktu, że nie możemy go lekceważyć" - mówi radiuCENTRUM koszykarz Stali, Igor Wadowski, a drugi trener Andrzej Urban podkreśla, że przerwa przyda się drużynie:
"Nie można lekceważyć, tym bardziej że jedziemy tam jako aktualny mistrz Polski i każdy będzie chciał z nami wygrać. Na pewno przygotujemy się w stu procentach do tego spotkania, bo cel jest jeden - zwyciężyć i jestem przekonany, że to zrobimy" - powiedział radiuCENTRUM Igor Wadowski.
"Został nam jeden mecz przed przerwą na reprezentację. Myślę, że ta pauza jest nam potrzebna, bo jednak mieliśmy duże natężenie mentalne z racji tego, że te mecze ostatnio były bardzo często. Mimo że ta przerwa będzie tak naprawdę dotyczyła jednego weekendu, to jeśli chodzi o kwestie mentalne dla zawodników czy nas wszystkich, to jest bardzo dużo" - powiedział radiuCENTRUM Andrzej Urban.
Początek meczu w Radomiu w niedzielę o 18:00. Arged BM Stal Ostrów zagra o utrzymanie pozycji lidera przed przerwą. Odpoczynek na pewno się przyda, bo grudzień zapowiada się bardzo intensywny - zarówno w EBL jak i w Lidze Mistrzów.