Centra awansowała

Centra 1946 Ostrów gra dalej, a Pogoń Nowe Skalmierzyce żegna się z rozgrywkami - mowa o 1/8 Finału Pucharu Polski Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Mecze tej fazy rozgrywek rozegrano w środę.

Centra 1946 Ostrów, której w lidze na wiosnę wiedzie się ze zmiennym szczęściem wygrała pewnie na własnym boisku 4:1 z Obrą Kościan. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Jakub Michalski. Chwilę później Obra wyrównała. Kolejne bramki padły jeszcze przed przerwą. Między 28 a 41 minutą najpierw Jakub Kłobusek, a później dwukrotnie Michał Kucharski wpisywali się na listę strzelców. Nie powiodło się natomiast trzecioligowej Pogoni Nowe Skalmierzyce, która na wyjeździe w regulaminowym czasie gry zremisowała 1:1 z Czarnymi Ostrowite. Gola dla Pogoni w 84 minucie strzelił Daniel Kaczmarek. Gospodarze lepiej egzekwowali rzuty karne, w których wygrali 5:4. Awans dalej wywalczyła także Victoria Skarszew. Lider V ligi rozgromił u siebie swoją imienniczkę z Wrześni aż 6:0. Za tydzień o awans w Swarzędu z Unią powalczy jeszcze Jarota Jarocin.

na fot.: Centra awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski WZPN.