Mistrz Borowski

Dawid Borowski z Klubu Sportowego Stal LA Ostrów mistrzem Polski seniorów w biegach przełajowych na dystansie 4 kilometrów. 23-latek złoty medal wywalczył na rozegranych w sobotę w Oleśnie 94. PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych.

Dawid Borowski dotąd po medale sięgał pod okiem trenerki, Kamili Grzegorowskiej. Niedawno podjął decyzję o zmianie klubu i trenera, ale w sobotę po raz ostatni wystąpił w barwach KS Stal LA Ostrów i właśnie dla tego klubu sięgnął po pierwszy w karierze złoty medal rangi mistrzostw Polski. Obecnie Borowski trenuje z Jackiem Wośkiem, szkoleniowcem, który doprowadził do złotego medalu w maratonie na Mistrzostwach Europy Aleksandrę Lisowską. Pod okiem Wośka trenuje także Kacper Adamczak, dla którego również był to pożegnalny występ w żółto-niebieskich barwach Stali. Biegacz z Tarchał Wielkich zajął szóste miejsce w biegu na 3 km w kategorii do lat 20. Do podium zabrakło 13 sekund. Dodajmy jeszcze, że Dawid Borowski od początku biegu na 4 km był w czołówce, ale musiał gonić lidera Tomasz Gryckę, który prowadził z dużą przewagą. Kiedy Borowski dogonił go na 3 kilometrze, później kontynuował swoje tempo, urywając się rywalowi. Finiszował z przewagą 6 sekund i został mistrzem kraju. Na 16. miejscu ten sam bieg ukończył Robert Kulesza. Dodajmy, że w biegu na 2 km kobiet do lat 20 trzynaste miejsce zajęła Paulina Szczepaniak. Dla Stali był to 29. medal rangi mistrzostw Polski w tym roku!

na fot. Dawid Borowski ze złoty medalem MP w biegach przełajowych / fot. materiały KS Stal LA