Koniec przygody

Piłkarze ręczni Arged KPR Ostrovia odpadli z rozgrywek PGNiG Pucharu Polski. W meczu o awans do 1/8 finału w czwartkowy wieczór w Tarnowie przegrali z Grupą Azoty Unią 23:24.

Pierwsza połowa meczu toczyła się praktycznie bramka za bramkę. Tarnowie raz prowadzili różnicą dwóch trafień. Arged KPR Ostrovia miała maksymalnie jedną bramkę przewagi. Do przerwy był remis 12:12. W 36 minucie to goście prowadzili 16:14. W 43 minucie po rzucie Kamila Adamskiego beniaminek z Ostrowa miał najwyższą przewagę w tym meczu. Wygrywał 19:16. W 49 minucie ponownie jednak był remis po 20 i walka o zwycięstwo rozstrzygała się w ostatnich fragmentach spotkania. Jeszcze w 56 minucie był remis po 22, ale później dwie bramki, w tym jedną z rzutu karnego rzucili gospodarze i to praktycznie rozstrzygnęło losy rywalizacji. Arged KPR Ostrovia odpowiedziała jedną bramką i przegrała ostatecznie 23:24. Najwięcej trafień dla ostrowian w Tarnowie zanotowali: Marciniak 7, Adamski 5 i Wojciechowski 3. Beniaminek kończy pucharową przygodę i teraz skupić się będzie mógł na przygotowaniach do arcyważnego meczu w Szczecinie z Sandrą Spa Pogonią, który 4 lutego otworzy rundę rewanżową rozgrywek PGNiG Superligi.

Grupa Azoty Unia Tarnów - Arged KPR Ostrovia Ostrów 24:23 (12:12)

Arged KPR Ostrovia: Balcerek, Krekora, Zimny - Marciniak 7, Adamski 5, Wojciechowski 3, Gajek 2, M.Przybylski 2, Misiejuk 1, Szpera 1, Urbaniak 1,Bestian 1 Tomczak.

na fot.: Arged KPR Ostrovia odpadła z Pucharu Polski