Grad Stalowych medali

Zdobyli najwięcej, bo aż 9 medali: 2 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe. Wygrali klasyfikację punktową 56. PZLA Mistrzostw Polski, które od piątku do niedzieli odbywały się w Lublinie. Lekkoatleci Klubu Sportowego Stal LA Ostrów potwierdzili, że są potęgą w imprezie, w której brało udział ponad 940 młodych sportowców z całego kraju.

Medalowy worek rozwiązał w piątek w finale sprintu na 100 metrów Eryk Krakowski, który zdobył brąz, a do srebra brakło mu 0,005 s. Czwarty finiszował jego kolega klubowy, Aleksander Wojtasik. Sobotę medalowo rozpoczęły dziewczęta ze sztafety 4x100 metrów, które w składzie: Lena Kanicka, Maria Błaszczyk, Maja Kaźmierczyk i Zofia Losy zajęły drugie miejsce. Kilka minut później ich koledzy w składzie: Nataniel Jędrajczyk, Nikodem Zimniak, Aleksander Wojtasik i Eryk Krakowski sięgnęli po złoto.

Druga sztafeta Stali finiszowała czwarta. Dwa medale w skoku w dal padły łupem dziewczyn ze Stali. Srebro wywalczyła Lena Kanicka, która złoty medal przegrała o centymetr. Brązowy medal zdobyła Zofia Losy. Medalową sobotą srebrem przypieczętowała w biegu na 3000 metrów Weronika Dudzińska. Niedziela mogła rozpocząć się od dwóch medali dla Stali w finale biegu na 200 metrów. Srebro zdobył Aleksander Wojtasik. Nikodem Zimniak finiszował czwarty. Medal przegrał o 0,001 s. Długo bez medalu była w trójskoku Zofia Losy, która podium do ostatniej serii przegrywała o 1 centymetr. Fantastyczny wynik w szóstym skoku 12,88 m dał jej awans na pierwsze miejsce!

na fot.: medalistki konkursu skoku w dal, z lewej Lena Kanicka (srebrny medal), z prawej Zofia Losy (brązowy medal)

Na zakończenie Mistrzostw Polski w Lublinie dziewiąty medal dla Stali, tym razem koloru srebrnego zdobyła sztafeta 4x400 metrów w składzie: Eryk Krakowski, Nikodem Zimniak, Sebastian Januszewski i Tymoteusz Nowak.

na fot.: złota sztafeta 4x100 metrów KS Stal LA Ostrów