9. zwycięstwo

Solidne, dwie pierwsze kwarty i kapitalna gra w trzeciej odsłonie dały pewne zwycięstwo koszykarkom Towarzystwa Sportowego Ostrovia w Bydgoszczy. Zespół Tomasza Główki ograł tamtejszy MUKS aż 98:66, odnosząc dziewiąte zwycięstwo w sezonie.
Koszykarki Ostrovii są ostatnio "w gazie" i wygrywają mecz za meczem, często gromiąc swoje rywalki. Dokładnie tak było Bydgoszczy. Po pierwszej kwarcie Ostrovia prowadziła 25:19, a do przerwy już 50:36. Losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej odsłonie, w której Ostrovia rozgromiła gospodynie aż 30:12. Po 30 minutach gry prowadziła 80:48.

"Po przerwie mój zespół zagrał koncertowo - zarówno w obronie jak i w ataku" – komplementował swoje zawodniczki w rozmowie z radiemCENTRUM Tomasz Główka.

Najwięcej punktów dla Ostrovii rzuciły: Katarzyna Joks 23 i Hanna Marciniak 21. Po 14 dołożyły Grzegorowska i Ster.

Ostrovia z bilansem 9-1 jest wiceliderem tabeli II ligi.

W piątek o 18:30 w zaległym meczu na szczycie Ostrovia we własnej hali podejmie niepokonany dotąd zespół, Szkołę Gortata AZS Poznań. Zwycięstwo ostrowianek będzie oznaczać zmianę lidera drugiej ligi koszykówki kobiet.

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz – TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 66:98 (19:25, 17:25, 12:30, 18:18).
Ostrovia: Joks 23, H.Marciniak 21, Grzegorowska 14, Ster 14, Parzeńska 10, Nowicka 6, Wołowicz 3, B.Marciniak 3, K.Marciniak 2, Szych 2, Woźniak 0, Orchowska 0.

na fot.: Koszykarki Ostrovii imponują formą