Derby na remis

Sobotnie derby regionu pomiędzy Centrą 1946 Ostrów a LKS-em Gołuchów na zakończenie piłkarskiej IV ligi na remis. Ekipa z Gołuchowa najwyżej sklasyfikowaną drużyną z naszego regionu na koniec sezonu 2021/22.

Centra otworzyła mecz już w 4. minucie, po strzale Jakuba Józefiaka. Odpowiedź LKS-u przyszła bardzo szybko. W 10. minucie był już remis po golu Krystiana Benuszaka. Tuż przed przerwą bramkę do szatni dla Centry strzelił Michał Kucharski. Wyrównał w 70. minucie z rzutu karnego Benuszak i derby regionu zakończyły się remisem 2:2. Przed meczem odbyła się miła ceremonia podziękowania dla Patryka Cierniewskiego, który po tym sezonie postanowił zakończyć przygodę z piłką. W trakcie kilkunastu lat grania w futbol reprezentował barwy Jaroty, Ostrovii, Victorii Ostrzeszów, Białego Orła Koźmin, a ostatnich sezonach najpierw LKS-u Gołuchów, a od 2019 roku Centry. Lepszej okazji do świętowania końca niż mecz swoich dwóch ostatnich klubów Patryk Cierniewski wybrać sobie nie mógł. W pozostałych meczach 36. kolejki IV ligi z udziałem drużyn z naszego regionu Victoria Ostrzeszów zremisowała 1:1 z KKS-em 1925 II Kalisz, a Polonia 1908 Marcinki bezbramkowo zremisowała w Słupcy. Mistrzem IV ligi została Unia Swarzędz. Na szóstym miejscu rozgrywki zakończył LKS Gołuchów. Siódma była Centra Ostrów, czternasta Polonia Marcinki Kępno, szesnaste rezerwy KKS-u Kalisz, a na osiemnastym miejscu sezon zakończyła Victoria Ostrzeszów, która spadła do V ligi.