Derby dla Centry

Czwartoligowe derby powiatu ostrowskiego w piłce nożnej dla Centry. Choć na stadionie przy ulicy Kusocińskiego na głośniejszy doping mogła liczyć Odolanovia, którą wspierało sporo kibiców z tego miasta, to ostatecznie gospodarze wygrali 3:1. Do przerwy jednak przegrywali 0:1 po golu dla gości Jakuba Kłobuska.

W drugiej połowie dwukrotnie Szymon Strączkowski i raz Szymon Kucharski wpisali się na listę strzelców, zapewniając wygraną ostrowskiej drużynie. "W drugiej połowie zdominowaliśmy wydarzenia na boisku" – powiedział radiuCENTRUM kapitan zwycięskiej drużyny, Jakub Michalski:

"Pierwsza połowa nam się fatalnie ułożyła, bo straciliśmy bramkę. Tak naprawdę przeciwnik miał jedną sytuację w całym meczu i ją wykorzystał. Na szczęście na drugą połowę wyszliśmy bardzo zmotywowani i widać było, że mieliśmy przewagę przez drugie 45 minut. Udało się strzelić trzy bramki pod koniec meczu, z czego się bardzo cieszymy. Zwłaszcza po przerwie zostawiliśmy na boisku dużo zdrowia. Podnieśliśmy się i wygraliśmy, bo nie wyobrażaliśmy sobie, że w tym meczu możemy stracić punkty" – powiedział radiuCENTRUM Jakub Michalski.
Dokończenie 3. kolejki piłkarskiej IV ligi w weekend. W sobotę o 16:00 Ostrovia zagra z GKS-em Dopiewo, Pogoń Nowe Skalmierzyce podejmie Lubuszanina Trzciankę, a Victoria Ostrzeszów zmierzy się z Tarnovią Tarnowo Podgórne. W samo południe natomiast LKS Gołuchów podejmie Kotwicę Kórnik oraz Polonia Kępno na wyjeździe zagra z OTPS-em Winogrady Poznań.

Z kolei w niedzielę o 11:00 rezerwy KKS-u 1925 Kalisz zmierzą się z liderem, Olimpią Koło.

na fot.: Kibice Odolanovii Odolanów

na fot.: Radość piłkarzy Centry 1946 Ostrów po zdobyciu zwycięskiej bramki