Derby dla Centry

To była wielka sobota dla piłkarzy Centry Ostrów, którzy w derbowym pojedynku wygrali na Stadionie Miejskim z Ostrovią 1909 Ostrów 2:0. Prowadzenie dla Centry w 27. minucie uzyskał Szymon Kucharski. W drugiej połowie goście mieli jeszcze strzał w poprzeczkę, a wynik meczu na 2:0 w 81. minucie ustalił Michał Kucharski. Centra zasłużenie wygrała derby Ostrowa i awansowała na pozycję lidera tabeli IV ligi. Mówią trener Centry Mariusz Posadzy oraz kapitanowie obu ostrowskich drużyn, Tomasz Adamiak i Tomasz Kempiński:

"Wiadomo, jaka była stawka tego meczu, więc na pewno cieszą te trzy punkty. Zakładaliśmy, że będzie to typowy mecz walki i kto wykorzysta swoje sytuacje, ten będzie cieszył się ze zwycięstwa" - powiedział Radiu Centrum trener Mariusz Posadzy.

"Derby to jest zawsze trochę inny mecz. Wygraliśmy 2:0. Cieszymy się bardzo z tego, że mamy trzy punkty" - powiedział Radiu Centrum kapitan Centry, Tomasz Adamiak.

"To była nasza kompromitacja. Drugi mecz z rzędu gramy w ten sposób, że nie potrafimy sobie stworzyć sytuacji strzeleckich i przegrywamy. W dwóch najważniejszych meczach, które mieliśmy w rundzie jesiennej, mamy stosunek bramek 0:5" - powiedział Radiu Centrum kapitan Ostrovii 1909, Tomasz Kempiński.

na fot. Radość Centry po zdobyciu drugiego gola

Centra awansowała na pozycję lidera, bowiem pierwszy mecz przegrała Pogoń Nowe Skalmierzyce, którą pokonała 2:0 Obra Kościan. Biały Orzeł Koźmin uległ aż 0:4 LKS-owi w Ślesinie, a Polonia Kępno pokonała 2:1 PKS Racot. Centra ma 2 punkty przewagi nad Pogonią Nowe Skalmierzyce, 4 nad Obrą i 5 nad Ostrovią, która spadła na czwarte miejsce.