Awans na 100-lecie

Lepszej historii wymarzyć sobie nie mogli... Piłkarze Pogoni Nowe Skalmierzyce w sobotę, w niesamowitych okolicznościach, zapewnili sobie awans do III ligi. Historyczny sukces przypadł na 100-lecie klubu.
Pogoń, by już w sobotę świętować awans w meczu na szczycie, musiała na swoim boisku wygrać z LKS-em Gołuchów. Wicelider nie zamierzał ułatwiać zadania gospodarzom. Od 41. minuty prowadził w Nowych Skalmierzycach. Pogoń wyrównała dopiero w 74. minucie meczu z rzutu karnego, który skutecznie egzekwował Daniel Kaczmarek. Emocje sięgnęły zenitu w doliczonym czasie gry. Pogoń w 95. minucie po strzale Krystiana Szczepaniaka zdobyła zwycięską bramkę na 2:1 i był to gol na wagę awansu do III ligi. Na dwie kolejki przed końcem sezonu w grupie mistrzowskiej IV ligi Pogoń jest liderem tabeli z dorobkiem 76 punktów i ma 8 przewagi nad LKS-em Gołuchów i 10 nad Victorią Września. Ostatnie dwa mecze Pogoń rozegra w Kaliszu i u siebie z Odolanovią Odolanów.

na fot.: Radość piłkarzy Pogoni Nowe Skalmierzyce