Ostrovia trzecia w Brzegu

Dwie porażki  i jedno zwycięstwo, a w efekcie trzecie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Koszykówki Kobiet - XI Memoriale Włodzimierza Siudy to bilans koszykarek Towarzystwa Sportowego Ostrovia. Udział w turnieju dla podopiecznych trenera Piotra Czaski jest etapem przygotowań do rozpoczynającego się na początku października sezonu ligowego.
 W pierwszym swoim meczu koszykarki Ostrovii zmierzyły się z czeskim zespołem Valosun Brno. Rywalki Ostrovii do Brzegu dotarły spóźnione, co odbiło się na ich dyspozycji na początku spotkania. Do przerwy Ostrovia wygrywała 38:35. W drugiej części meczu do głosu doszły Czeszki, które pokonały zespół Piotra Czaski 73:63. Najwięcej punktów dla Ostrovii rzuciły: Krygowska 10, Rosa, Paździerska i Krzyżaniak po 9. W  drugim meczu Ostrovia zagrała z ŁKS-em Łódź. Po pierwszej wyrównanej połowie ostrowskie koszykarki przegrywały 30:37. O losach sparingu przesądziła trzecia kwarta, wygrana przez zespół z ekstraklasy 21:10. Ostatecznie ŁKS pokonał Ostrovię 73:57. Najwięcej punktów dla pokonanych rzuciły: Paździerska 16, Misiek 14 i Kaczmarek 9. W ostatnim meczu turnieju Ostrovia dzięki kapitalnej grze po przerwie  pokonała Odrę Brzeg 77:61. Najwięcej punktów dla Ostrovii rzuciły: Kaczmarek 14, Krygowska i Cebulska po 12. Tę ostatnią wybrano także najlepszą zawodniczką całego turnieju w zespole Ostrovii.