Na torze w Łodzi

fot: archiwumCztery medale w tym jeden złoty to dorobek kaliskich kolarzy na zakończonej w czwartek XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich w kolarstwie torowym. Zawody w randze Mistrzostw Polski juniorów młodszych odbyły się w Łodzi.

W gronie reprezentantów Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Ślesicki, który został zwycięzcą w sprincie. Potem przyszedł sukces w rywalizacji drużynowej. Zespół KTK w składzie Mikołaj Sójka, Sebastian Matusiak, Paweł Zaleśny i Dawid Kasperkiewicz wywalczył brązowy medal.
W ostatnim dniu torowych zmagań kaliszanie powiększyli medalową kolekcję o kolejne dwa krążki. W finale wyścigu keirin znalazło się dwóch podopiecznych Krzysztofa Perza. Na drugim miejscu finiszował Kamil Ślesicki, a czwarte miejsce zajął Bartosz Chodyła, który dzielnie walczył o podium. Tymczasem Mikołaj Sójka został sklasyfikowany na trzecim miejscu w wyścigu punktowym. "Był to dla nas udany start, który pozwolił w klasyfikacji klubowej zająć drugie miejsce. Z dorobkiem 70 punktów przegraliśmy jedynie z UKS-em Jedynka Limaro Kórnik" - podsumował dla Radia Centrum olimpijskie zmagania trener juniorów młodszych KTK Kalisz Krzysztof Perz.

Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w kolarstwie torowym

XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich Małopolska 2012 Łódź, 24-26 lipca 2012 r.