Koszykówka - mecz na równi z mistrzem

Bliscy sprawienia ogromnej niespodzianki byli wczoraj koszykarze Atlasa Stali Ostrów, którzy przez cały mecz toczyli wyrównany pojedynek z mistrzem Polski – Asseco Prokomem Sopot. Niestety, podopieczni Andrzeja Kowalczyka fatalnie wykonywali rzuty wolne i głównie z tego powodu przegrali w Sopocie 86:90.

Ostrowianie na początku przegrywali już 0:7, ale później szybko odrobili starty i wyszli nawet na prowadzenie 13:9. Do przerwy było 43:39 dla Prokomu. Po trzech kwartach na tablicy widniał remis po 64. W ostatniej odsłonie meczu ciężar gry po stronie Prokomu wzięli Filip Dylewicz oraz David Logan, który przy stanie 79:79 rzucił 9 z ostatnich 11 punktów dla gospodarzy.

W zespole Atlasa najwięcej punktów rzucili: Okafor 24, Rivera 23 i Szubarga 16. Szkoda tego spotkania, bo naprawdę Atlas mógł je rozstrzygnąć na swoją korzyść. Wystarczyło lepiej wykonywać rzuty wolne, których goście rzucali aż 36. Trafili niestety tylko 21. W pudłowaniu wolnych przodował Okafor, który nie trafił aż 8 rzutów z linii. Prokom ostatecznie pokonał Atlas 90:86.