KTK w wyścigu młodości

Pięciu reprezentantów Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego stanęło na podium finału Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. W rozgrywanym już po raz jedenasty Ogólnopolskim Wyścigu Młodości w Godzieszach Wielkich rywalizowało ponad 200 kolarzy.

Dwudniowe, kolarskie zmagania w Godzieszach Wielkich i okolicach odbywały się dla juniorek młodszych, juniorów młodszych, juniorek, juniorów oraz elity kobiet. Tradycyjnie rozpoczęła je jazda indywidualna na czas na dystansach 9 i 14 kilometrów. Tu w gronie zawodników KTK Kalisz trzecie miejsce zajął junior młodszy Mikołaj Sójka. Potem rywalizowali juniorzy.

Na 14-kilometrowym dystansie, z czasem 18:05:012 triumfował podopieczny Krzysztofa Dąbrowskiego Patryk Krzywda. W niedzielę, kolarze ścigali się w wyścigu ze startu wspólnego. Na 72-kilometrowej trasie rywalizowało 63 juniorów młodszych. Tu całe podium zajęli kaliscy kolarze trenowani przez Krzysztofa Perza. Pierwszy linię mety minął samotnie Dominik Wewiór. Blisko minutę później wjechała główna grupa kolarzy, w której najlepiej finiszowali jego brat Patryk Wewiór, oraz klubowy kolega Bartosz Chodyła.

Tymczasem w zmaganiach juniorek, na liczącej 72 kilometrów trasie najlepsza okazała się Łucja Pietrzak, natomiast rywalizację juniorów na 90-kilometrowym dystansie wygrał Konrad Stefaniak z Kluczborka. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem KTK Kalisz był Tobiasz Pawlak, który zajął ósme miejsce.