Komplet w Szczecinie

Komplet punktów przywieźli w sobotę ze Szczecina kaliscy siatkarze. MKS Kalisz pokonał na wyjeździe Morze Bałtyk Szczecin 3:1. Było to drugie z rzędu zwycięstwo kaliszan za trzy punkty. Tym samym potwierdzają się słowa drugiego trenera Andrzeja Płócienniczaka, który na przedmeczowym treningu zapewniał Radio Centrum, że drużyna wreszcie łapie odpowiednie tempo.

"Chcemy żeby nasi zawodnicy pewnie wygrywali wszystkie sety bez niepotrzebnych błędów i gaf. Trenujemy w komplecie i staramy się wyeliminować te błędy m.in. w ataku. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze i powinniśmy mieć pociechę z zespołu i wreszcie zwyciężać, ale spokojnie, a nie jak to było ostatnio w tiebreakach".

W Szczecinie pierwsze dwa sety kaliszanie pewnie wygrali dwukrotnie do 20. Potem gospodarze m.in. lepiej zagrywali, i w efekcie wygrali trzecią partię do 22. Najbardziej zacięta była czwarta odsłona, w której choć w końcówce kaliszanie mieli już trzy punkty przewagi (22:19), to ostatecznie wygrali seta 26:24. Po zwycięstwie w Szczecinie MKS Kalisz zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Morze Bałtyk Szczecin - MKS Kalisz 1:3 (20:25, 20:25, 25:22, 24:26)

MKS Kalisz: Spychała, Lipa, Makowski, Dłubała, Kuna, Porada, Odwarzny (libero), Skadłubowicz, Kowalewski, Wroniecki.