Złoto Kasi, brąz Marty

Pierwsze medale w tegorocznych zmaganiach Pucharu Świata zodbyły dwie najlepsze kaliskie kajakarki Marta Walczykiewicz i Katarzyna Kołodziejczyk. Obie stawały na podium w Poznaniu, gdzie w miniony weekend na torze regatowym Malta rozegrano drugą serię pucharowych zawodów.

Kasia, która obecnie reprezentuje Zawiszę Bydgoszcz sięgnęła po złoto w dwójkach na 200 metrów w duecie z Dominiką Putto. Polki z wyraźną przewagą wygrały finałowy wyścig i jako jedyne połynęły poniżej 38 sekund (Biało-czerwone uzyskały czas 37,44). Na drugim miejscu uplasowały się Ukrainki (38,35), a jako trzecia wpłynęła kolejna biało-czerwona osada Martyna Klatt i Sandra Ostrowska (38,61).

na fot. od lewej: Katarzyna Kołodziejczyk, Marta Walczykiewicz / medalistki Pucharu Świata w kajakarstwie

Tymczasem kaliska wicemistrzyni olimpijska Marta Walczykiewicz wywalczyła brązowy krążek w swojej koronnej konkurencji jedynek na 200 metrów. Reprezentantka KTW Kalisz zajęła w finale trzecie miejsce z czasem 41,38. Tę rywalizację wygrała kajakarka ze Słowenii Anja Osterman (41,03), a srebro zdobyła Portugalka Francisca Laia (41,14). Warto dodać że dla Marty to już 39 medal wywalczony w zmaganiach Pucharu Świata.

na fot.: Marta Walczykiewicz z ojciem - trenerem Zbigniewem Walczykiewiczem.