Zacięty bój w Mielcu

Z trwającego ponad 2,5 godziny pojedynku wyszły zwycięsko i przywiozły z Mielca dwa punkty. Mowa o kaliskich siatkarkach, które w poniedziałkowy wieczór choć przegrywały już 0:2, to odwróciły losy spotkania i pokonały Stal 3:2.

Długie 14 lat czekały zespoły z Kalisza i Mielca by znów zmierzyć się na parkietach ekstraklasy. Mecz 8 kolejki w Mielcu lepiej rozpoczęły gospodynie, które wygrały dwa pierwsze sety. W pierwszym secie, choć kaliszanki prowadziły już 16:10 to w decydującym fragmencie pozwoliły rywalkom odrobić straty i ostatecznie przegrały do 22. Również w drugiej odsłonie na parkiecie dominowały zawodniczki Stali i wygrały do 17-tu. Na szczęście dla podopiecznych Marcina Widery w trzecim secie role się odwróciły. Kaliszanki poprawiły zagrywkę, a przede wszystkim zaczęły pewnie i skutecznie atakować. Do tego bardzo dobrą zmianę dała Aleksandra Rasińska. Trzecią partię przyjezdne wygrały do 21. Najbardziej zacięta była czwarta odsłona, w której doszło do gry na przewagi. Choć kaliszanki prowadziły 24:22, to gospodynie doprowadziły do remisu. Ostatecznie tego seta zakończyła dwoma skutecznymi atakami Aleksandra Cygan. W decydującym tie-breaku rozpędzone siatkarki MKS-u szybko wypracowały przewagę, i przy zmianie stron prowadziły 12:6. Ostatecznie piątego seta kaliszanki wygrały do 9-ciu i mogły się cieszyć z czwartego w tym sezonie zwycięstwa.

Najlepszą zawodniczką meczu została Aleksandra Rasińska, która wraz z Karoliną Drużkowską były najskuteczniejsze na parkiecie i zdobyły po 22 punkty. Po tej wygranej kaliszanki z dorobkiem 12 punktów zajmują szóste miejsce w tabeli TAURON Ligi. A w następnej kolejce, w tę niedzielę MKS Kalisz podejmie na własnym parkiecie mistrzynie Polski ŁKS Łódź.

STAL Mielec – Energa MKS Kalisz 2:3 (25:22, 25:17, 21:25, 24:26, 9:15)

Stal Mielec: Bryda 13, Bałucka 8, Mucha 14, Gierszewska 32, Kubacka 7, Kucharska 7 oraz Łyduch (l), Lymareva, Dyduła 2, Nowacka 1, Walczak

Energa MKS Kalisz: Drużkowska 22, Mlinar 7, Cygan 9, Bosković 2, Grabka 3, Fedorek 15 oraz Śliwa (l), Pajdak (l), Wawrzyniak, Rasińska 22, Kuligowska 5, Efimienko-Młotkowska