Wysoko w Suwałkach

Wysokiej porażki w ostatnim w tym roku wyjazdowym meczu doznali piłkarze KKS-u Kalisz. W spotkaniu 19 kolejki eWinner 2. ligi kaliszanie przegrali z Wigrami Suwałki 0:3. Gospodarze objęli prowadzenie w 27 minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, uderzeniem po ziemi z pola karnego, kaliskiego bramkarza pokonał Mikołaj Łabojko. Po przerwie gracze z Podlasia jeszcze dwukrotnie wpisali się na listę strzelców wykorzystując błędy kaliskiej obrony. Na 2:0 podwyższył w 47 minucie Mariusz Rybicki, a wynik spotkania ustalił w 84 minucie Kacper Zaborski. Po meczu rozczarowania nie krył trener KKS-u Bogdan Zając bowiem jego podopieczni mieli kilka okazji do zmiany rezultatu:

"Wynik nie odzwierciedlał tego co działo się na boisku. Naprawdę mieliśmy bardzo dobre fazy w tym meczu. Fantastyczne wejście w mecz, stwarzaliśmy sobie dogodne sytauacje, które można było lepiej wykonać. Potem wkradło się trochę niefrasobliwości w naszą grę i z niczego dostaliśmy bramkę. W drugiej połowie znów wchodzimy na wysokie obroty i nagle tracimy głupio bramkę na 2:0. I jeszcze w końcówce brak zdecydowania w interwencji naszego bramkarza i przeciwnik nas dobił".

Jedną z takich sytuacji miał w drugiej połowie Kamil Koczy, jednak piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Po tej porażce KKS z dorobkiem 24 punktów zajmuje 12 miejsce w drugoligowej tabeli. Tegoroczne rozgrywki kakaesiacy zakończą w sobotę, kiedy to na własnym boisku podejmą zamykającego tabelę Sokoła Ostródę.

Wigry Suwałki – KKS Kalisz 3:0 (1:0)

1:0 Mikołaj Łabojko 27. min, 2:0 Mariusz Rybicki 47. min, 3:0 Kacper Zaborski 84. min.

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch – Kacper Michalski (88. min Piotr Pierzchała), Michał Ozga, Tomasz Lewandowski, Łukasz Bogusławski, Patryk Mularczyk – Mariusz Rybicki (82. min Denis Gojko), Bartłomiej Babiarz (88. min Robert Bartczak), Mikołaj Łabojko (88. min Filip Kozłowski), Kacper Zaborski – Michał Żebrakowski (71. min Kosei Iwao).

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Karol Smajdor (46. min Daniel Kamiński), Przemysław Stolc, Filip Kendzia, Mateusz Mączyński, Nikodem Zawistowski (87. min Bartłomiej Putno) – Bartłomiej Maćczak (46. min Piotr Giel), Michał Borecki, Andrzej Kaszuba (73. min Adrian Łuszkiewicz), Mateusz Wysokiński (73. min Kamil Koczy) – Mateusz Majewski.