Wygrana u Kraka

Cenne zwycięstwo w grodzie Kraka wywalczyli piłkarze KKS-u Kalisz. W środę, w meczu 22 kolejki drugioligowych rozgrywek podopieczni Ryszarda Wieczorka pokonali na wyjeździe Garbarnię Kraków 2:1.

Wynik dla trójkolorowych otworzył już w 6 minucie Nestor Gordillo. Hiszpański napastnik oddał strzał godny stadionów świata z okolicy 40 metra i przelobował bramkarza gospodarzy. Kaliszanie poszli za ciosem i kolejną skuteczna akcję przeprowadzi w 27 minucie. Z prawej strony piłkę w pole karne zagrał Nikodem Zawistowski, a zamieszanie w obronie rywali wykorzystał Michał Borecki, który z bliska trafił w siatkę. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył dopiero w 89 minucie Grzegorz Marszalik skutecznie egzekwując rzut wolny. Tymczasem wygrana kaliszan mogła być jeszcze wyższa biorąc pod uwagę że trzykrotnie trafiali oni w słupek. Po tym zwycięstwie kaliszanie umocnili się na szóstej pozycji tabeli eWinner 2. ligi i podbudowani przystąpią do sobotniego meczu na własnym stadionie z rezerwami Śląska Wrocław.

Garbarnia Kraków – KKS Kalisz 1:2 (0:2)

Grzegorz Marszalik 89 – Néstor Gordillo 6, Michał Borecki 27

Garbarnia Kraków: Frątczak – Kowalski, Masiuda, Nakrošius, Pająk (77 Surma) – Radwanek (62 Górski), Kuczak, Kołbon (70 Duda), Marszalik, Wacławek (46 Morys) – Feliks (62 Fidziukiewicz)

KKS Kalisz: Molenda – Waleńcik, Kendzia, Radzewicz – Zawistowski, Hołota, Łuszkiewicz (79 Kaszuba, 86 Mickevičs), Mączyński – Borecki (79 Putno), Maćczak (74 Majewski), Gordillo (86 Koczy)