Worek medali

Startowało 70 zawodników i zawodniczek KS Stal LA. Zdobyli aż 25 medali, 15 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe. Regionalne eliminacje programu "Lekkoatletyka dla każdego" odbyły się w Poznaniu.
Dwa złote medale w skoku w dal i w wieloskoku zdobyła Olga Szlachta. W tych samych konkurencjach dwukrotnie triumfował także Szymon Jańczak. W biegu na 100 i 300 metrów wygrał Piotr Rak. Srebro na 100 metrów wywalczył Bartosz Opielewicz. Złote medale zdobyli średniodystansowcy, Natasza Mucha oraz Hubert Brudło. Srebro na 100 metrów wywalczyła Oliwia Płonka, która pobiła swą życiówkę. W biegu na 300 metrów druga finiszowała Lena Kanicka. Brąz w wieloskoku wywalczył Bartłomiej Łuczak. W kategorii do lat 14. Eryk Krakowski bezapelacyjnie wygrał bieg na 100 metrów oraz skok w dal. Nikodem Borecki do brązowego krążka na 100 metrów dołożył złoto na dystansie 300 metrów. Brązowy medal w skoku w dal wywalczył jeszcze Jakub Płócienniczak. W kategorii do lat 12. bieg na 60 metrów wygrał Franciszek Grzegorowski, a trzeci był Hubert Konieczny. Grzegorowski srebro zdobył także w skoku w dal. Tę konkurencję wśród dziewcząt zdominowały Maria Budzyń przed Małgorzatą Kurczabą. Złoty medal na 600 metrów wywalczyła Kalina Sołtysiak, a na 60 metrów srebro wywalczyła zaledwie 10-letnia Justyna Szlachta. Złoty medal 4x200 metrów sztafetowo dla Justyny Szlachty, Franciszka Grzegorowskiego, Aleksandry Andraszak i Eryka Krakowskiego.

na fot.: Liczna ekipa KS Stal LA na zawodach LDK / fot. facebook KS Stal LA