Wisła odpłynęła

Kaliscy szczypiorniści nadal nie znaleźli sposobu na pokonanie doświadczonej Wisły Płock. Niespodzianki nie było też w piątkowym meczu 11 serii PGNiG Superligi, w którym Energa MKS Kalisz uległ na własnym parkiecie wicemistrzom Polski 24:33. Pierwsza połowa w wykonaniu kaliszan była obiecująca i jeszcze w 11 minucie prowadzili 5:4. Jednak na przerwę to 'nafciarze' schodzili z przewagą dwóch bramek 13:11. Po zmianie stron gracze Wisły zdobyli cztery gole z rzędu i już w pełni kontrolowali wydarzenia w Arenie, wygrywając ostatecznie różnicą dziewięciu trafień. Spotkanie podsumowali radiuCENTRUM gracze MKS-u: środkowy Stanisław Makowiejew i rozgrywający Konrad Pilitowski:

"Wiedzieliśmy, że przyjeżdża rywal z najwyższej półki i to będzie ciężkie spotkanie, w którym trzeba pokazać maksimum swoich możliwości. Myślę, że dobrze weszliśmy w pierwszą połowę, prowadziliśmy i stwarzaliśmy fajne sytuacje. Później chociaż rywale nas doszli to pierwsza połowa była obiecująca i z nadziejami wchodziliśmy w drugą. Niestety zanotowaliśmy przestój który nas dużo kosztował, Płocki nam odjechał i kontrolował już spotkanie do końca".

"Na pewno walczyliśmy i było kilka dobrych fragmentów i elementów pozytywnych. Jednak było też sporo momentów, gdy Wisła szybko nas kontrowała i w efekcie łatwo zdobywała bramki. Mimo porażki możemy być w pewnym sensie zadowoleni z pierwszej połowy, nie załamujemy się bo przed nami bardzo ważny mecz z Pogonią Szczecin".

Najskuteczniejsi w kaliskiej ekipie byli Piotr Krępa i Robert Kamyszek, którzy zdobyli po 4 bramki. Najlepszym zawodnikiem meczu został rozgrywający Wisły Płock Sergei Kosorotov. Była to druga porażka z rzędu kaliskiego MKS-u, tymczasem Wisła zachowała miano niepokonanej w tym sezonie. Na zwycięskie tory kaliszanie będą chcieli powrócić 4 grudnia, kiedy to w Szczecinie zmierzą się z tamtejszą Pogonią.

Energa MKS Kalisz - Orlen Wisła Płock 24:33 (11:13)

Energa MKS Kalisz: Łukasz Zakreta, Mikołaj Krekora - Piotr Krępa 4, Robert Kamyszek 4, Kacper Adamski 3, Konrad Pilitowski 3, Marek Szpera 3, Miłosz Bekisz 2, Stanisław Makowiejew 2, Bartłomiej Tomczak 1, Mateusz Kus 1, Michał Drej 1, Gracjan Wróbel.

Orlen Wisła Płock: Adam Morawski, Krystian Witkowski - Sergei Kosorotov 7, Dmitry Zhitnikov 6, Michał Daszek 4, Zoltan Szita 3, Abel Serdio 2, David Fernandez 2, Krystian Komarzewski 2, Lovro Mihić 2, Mikołaj Czapliński 2, Przemysław Krajewski 2, Jan Jurecic 1, Leon Susnja, Mirsad Terzić.