Ulegli Ruchowi

Ruch Chorzów minimalnie lepszy od KKS-u Kalisz. W hitowym meczu 8 kolejki eWinner II ligi kaliszanie przegrali na własnym boisku z ekipą ze Śląska 1:2. Na trybunach zasiadło ponad 4 tysiące kibiców, którzy obejrzeli dobre piłkarskie widowisko. Goście objęli prowadzenie w 33 minucie gdy niepilnowany w polu karnym Łukasz Janoszka pokonał płaskim strzałem kaliskiego bramkarza Macieja Krakowiaka. Kaliszanie wyrównali w 67 minucie, a gola zdobył wprowadzony na boisko pięć minut wcześniej Bartłomiej Putno. Chorzowianie odpowiedzieli golem już 3 minuty później, gdy akcję z prawej strony wykończył celnym uderzeniem kapitan Ruchu Tomasz Foszmańczyk. Potem oba zespoły miały jeszcze swoje okazje, ale wynik nie uległ już zmianie. Spotkanie podsumował radiuCENTRUM trener KKS-u Ryszard Wieczorek:

"Niestety przegraliśmy mecz, ale z przebiegu gry nie byliśmy słabszym zespołem. Przez dłuższe fragmenty kontrolowaliśmy to co się działo na boisku. Zabrakło jednak skuteczności, a rywale wykorzystali nasze błędy. Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie, że piłka nożna to gra błędów. Mimo wszystko cieszę się, że stworzyliśmy świetne widowisko, do tego z taką oprawą i tyloma kibiacami. Oby takich spotkań więcej".

na fot.: Ryszard Wieczorek / trener KKS-u Kalisz

Mecz mógł się inaczej potoczyć dla gospodarzy gdyby wykorzystali podyktowany w 41 minucie rzut karny. Niestety Antonio Segura uderzył prosto w bramkarza Ruchu. Ostatecznie kaliszanie zanotowali trzecią w tym sezonie porażkę, po której spadli na szóste miejsce w drugoligowej tabeli. Warto podkreślić że w gronie 4000 kibiców ponad połowę stanowili fani z Chorzowa. Zadbali oni o bardzo widowiskową i głośną oprawę meczu godną ekstraklasowych pojedynków.

KKS Kalisz – Ruch Chorzów 1:2 (0:1)
Bartłomiej Putno 67 – Łukasz Janoszka 33, Tomasz Foszmańczyk 70

KKS Kalisz: Krakowiak – Stolc, Gawlik, Mączyński – Zawistowski (78 Smoliński), Wysokiński (78 Maćczak), Toni Segura (88 Majewski), Radzewicz (59 Putno) – Koczy (59 Staszak), Giel, Borecki

Ruch Chorzów: Bielecki – Wójtowicz (84 Będzieszak), Kasolik, Nawrocki, Kulejewski, Szkatuła (46 Kowalski) – Janoszka (89 Biskup), Neugebauer, Mokrzycki, Foszmańczyk (76 Siwek) – Szczepan