Tiebreak na plus

Zwycięstwem zakończyły pierwszy w tym roku ligowy mecz kaliskie siatkarki. We wtorkowy wieczór, w meczu 15 kolejki Tauron Ligi Energa MKS Kalisz pokonał Jokera Świecie 3:2. W spotkanie w kaliskiej Arenie lepiej weszły rywalki i pewnie wygrały pierwszego seta do 15. W drugim role się odwróciły i to kaliszanki zwyciężyły różnicą 10 punktów. W trzecim poszły za ciosem i wygrały jeszcze wyżej, do 13. W czwartej odsłonie znów górą był Joker i wygrywając do 21 doprowadził do tiebreaka. W decydującej partii kaliszanki prowadziły 6:2, ale przyjezdne wyrównały do stanu 13:13. Na szczęście po skutecznym ataku Karoliny Drużkowskiej i bloku Eweliny Żurowskiej to MKS cieszył się z wygranej:

"Gdy wygraliśmy dosyć wysoko dwa sety z naszych dziewczyn zeszło trochę ciśnienie, spadła koncentracja. Dziewczyny ze Świecia natychmiast to wykorzystały i odskoczyły na kilka punktów w czwartym secie. Chcieliśmy je dogonić ale się nie udało. Zrobiło się 2:2 w setach i znów był tiebreak. Na szczęście w końcu się przełamaliśmy i wygraliśmy tego decydującego seta" - podsumował radiuCENTRUM Adam Czekaj, trener Energa MKS-u Kalisz.

I rzeczywiście był to już piąty w tym sezonie tiebreak MKS-u w ligowych rozgrywkach, ale pierwszy który kaliskie siatkarki rozstrzygnęły na własną korzyść. Najlepszą zawodniczką meczu została przyjmująca MKS-u Aleksandra Dudek, która zdobyła 20 punktów i tym samym zrobiła sobie urodzinowy prezent, bowiem we wtorek skończyła 25 lat. O kolejne punkty kaliski zespół powalczy w poniedziałek w Opolu.

MKS Kalisz – Joker Świecie 3:2 (15:25, 25:15, 25:13, 21:25, 15:13)

MKS: Żurowska 12, Miechowicz 1, Łukasik 14, Cygan 10, Dudek 20, Kucharska oraz Bałuk (l), Gajewska 3, Drużkowska 14

Joker: Gawlak 8, Brzoska 9, Michalewicz 3, Rachkovska 7, Sikorska 26, Twardowska 14 oraz Nowak (l), Jagła (l), Skrzypkowska, Zaborowska 1, Wystel