Stalowe podium

Kacper Adamczak, reprezentant Klubu Sportowego Stal LA Ostrów wygrał 58.Bieg Republiki Ostrowskiej. 18-latek z Tarchał Wielkich 10 kilometrów pokonał w znakomitym czasie 31 minut i 9 sekund. Wyprzedził swojego kolegę klubowego, Dawida Borowskiego i Roberta Kuleszę, również ze Stali. Biegacze tego klubu zdominowali niedzielną rywalizację. W cuglach wygrali także klasyfikację drużynową. Radość była tym większa, że Stal na triumf w Biegu Republiki czekała 31 lat, od 1990 roku, gdy wygrywał Sławomir Majusiak. Mówi radiuCENTRUM zwycięzca, Kacper Adamczak:

"Jestem niezmiernie szczęśliwy z tego, co zrobiłem. Ciężko na to wszystko trenowałem. Dzień, w dzień. Sześć, a nawet siedem razy w tygodniu. Jeździłem przez lata na wiele obozów. Jestem niesamowicie zadowolony. Marzyłem o tym, by wygrać Bieg Republiki Ostrowskiej. Tutaj tak naprawdę zaczęła się moja przygoda z bieganiem. W klasie V Szkoły Podstawowej brałem udział w biegach młodzieżowych na 600 metrów. Zająłem wtedy 17 miejsce. Była to dla mnie motywacja do dalszej pracy. Później byłem trzeci, drugi i pierwszy. A teraz wygrałem bieg główny".

Czwarty finiszował Jacek Lisiecki z Wrocławia, który wygrał wcześniejsze trzy edycje Biegu Republiki Ostrowskiej. Wśród pań na podium stanęły: Joanna Susmanek z Wrocławia przed Patrycją Rolnik z Gostynia i Martyną Czerwik z Głogowa. Czwarta na mecie zameldowała się ostrowianka, Agnieszka Michalska.

na fot.: Podium biegu głównego. Od lewej Dawid Borowski, Kacper Adamczak i Robert Kulesza.

na fot.: Reprezentanci Stali zajęli sześć miejsc w czołowej siódemce 58. Biegu Republiki Ostrowskiej.

na fot.: Podium klasyfikacji drużynowej.