Rozbili Sokoła

Choć przez blisko godzinę grali w osłabieniu to przerwali złą passę i wręcz rozbili rywala. Mowa o piłkarzach KKS-u Kalisz, którzy w środowym meczu 11 kolejki drugoligowych rozgrywek pokonali na wyjeździe Sokoła Ostródę 4:1.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, a gospodarze nie wykorzystali dwóch rzutów karnych. W 24 minucie strzał z jedenastki Dawida Wolnego wybronił Maciej Krakowiak. 10 minut później kaliski bramkarz musiał opuścić boisko bo za faul zobaczył czerwoną kartę. Między słupkami KKS-u pojawił się młodzieżowiec Patryk Pawela i na "dzień dobry" wybronił kolejny strzał Wolnego z karnego. W drugiej połowie kaliszanie zdominowali boisko w Ostródzie. Wynik otworzył w 59 minucie Mateusz Gawlik. Drugi gol dla gości padł po samobójczym trafieniu Karol Żwira. Kwadrans przed końcem spotkania potężnym celem nie do obrony popisał się Bartłomiej Maćczak. W 81 minucie honorowego gola dla Sokoła zdobył celnie główkując Dawid Wolny. Wreszcie w 86 minucie wynik spotkania na 4:1 ustalił Robert Tunkiewicz który sprytnie okiwał obrońcę i bramkarza gospodarzy. To piąte zwycięstwo podopiecznych Ryszarda Wieczorka w tym sezonie, dzięki któremu awansowali na siódme miejsce w drugoligowej tabeli.

Sokół Ostróda – KKS Kalisz 1:4 (0:0)

0:1 Mateusz Gawlik 59. min, 0:2 Karol Żwir s. 67. min, 0:3 Bartłomiej Maćczak 75. min, 1:3 Dawid Wolny 81. min, 1:4 Robert Tunkiewicz 86. min.

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Mateusz Gawlik, Bartłomiej Maćczak (88. min Mateusz Żytko), Mateusz Mączyński, Fabian Hiszpański, Robert Tunkiewicz (88. min Marcin Radzewicz), Michał Borecki (78. min Andrzej Kaszuba), Mateusz Majewski (78. min Kamil Sabiłło), Tomasz Hołota, Jakub Chojnowski (40. min Patryk Pawela), Daniel Kamiński.

Sokół Ostróda: Błażej Niezgoda – Wojciech Mazurowski (85. min Kamil Odolak), Krzysztof Wicki, Adam Dobosz (66. min Rafał Siemaszko), Paweł Brzuzy (66. min Wojciech Kalinowski), Karol Żwir, Konrad Andrzejczak, Tomasz Gajda, Kamil Zalewski (85. min Łukasz Święty), Michał Zimmer (59. min Sebastian Rugowski), Dawid Wolny.