Rozbili Hutnika

Drugie w ciągu tygodnia efektowne zwycięstwo odnieśli piłkarze KKS-u Kalisz. Tym razem na własnym boisku, w meczu 12 kolejki II ligi kaliszanie pokonali Hutnika Kraków aż 4:0. Choć gospodarze od początku dominowali na boisku, to wynik spotkania otworzył dopiero w 28 Robert Tunkiewicz, który celnie uderzył w długi róg. Jeszcze przed przerwą prowadzenie kaliszan podwyższył Mateusz Majewski, pewnie wykorzystując rzut karny. W 72 minucie Robert Tunkiewicz ponownie wpisał się na listę strzelców, a jego gol byłby podziwiany na każdej arenie świata. Kaliski pomocnik huknął piłkę niemal z połowy boiska, ta przelobowała bramkarza gości i wpadła tuż pod porzeczką do siatki. Rezultat meczu na 4:0 ustalił w 77 minucie Kamil Sabiłło, który skutecznie wykończył dogranie Daniela Kamińskiego.

Po tej wygranej podopieczni Ryszarda Wieczorka umocnili się na siódmej pozycji w drugoligowej tabeli. A za tydzień trójkolorowi zmierzą się z GKS-em Katowice.

KKS Kalisz – Hutnik Kraków 4:0 (2:0)

Robert Tunkiewicz 28, 72, Mateusz Majewski 45+1 k, Kamil Sabiłło 77

KKS Kalisz: Pawela – Waleńcik, Hołota, Mączyński – Hiszpański, Borecki (79 Radzewicz), Tunkiewicz, Chojnowski (66 Kaszuba), Kamiński (85 N. Zawistowski) – Maćczak (66 Sabiłło), Majewski (79 Kaczyński)

Hutnik Kraków: Smug – Olszewski (66 Ozimek), Jaklik, Stawarczyk, Tetych (46 Antoniak) – Kieliś, Drąg, Kędziora, Reczulski (79 Jodłowski), Linca (46 Sobala) – Hafez (87 Matysek)