Remis ze Stomilem

Przemoczeni, z wywalczonym punktem i niedosytem schodzili w piątkowy wieczór piłkarze KKS-u Kalisz. W meczu 25 kolejki e-Winner II ligi "kakaesiacy" zremisowali na własnym boisku ze Stomilem Olsztyn 2:2. Kaliszanie objęli prowadzenie w 10 minucie, gdy rzut karny podyktowany za faul na Nestorze Gordillo wykorzystał sam poszkodowany. 10 minut później goście wyrównali w podobny sposób, bowiem "jedenastkę" zamienił na gola Piotr Kurbiel. W drugiej połowie mokra murawa i deszcz coraz bardziej dawały się we znaki. W 73 minucie gospodarze zaliczyli gol samobójczy, gdy niefortunnie interweniował Mateusz Gawlik. Na szczęście 6 minut później kapitalnym strzałem pod poprzeczkę popisał się Mateusz Wysokiński.

"Początek spotkania był bardzo dobry w naszym wykonaniu, szybko objęliśmy prowadzenie i szkoda, że przytrafił nam się prosty błąd w obronie i goście wyrównali też z rzutu karnego. Wtedy nasza drużyna trochę straciła pewności siebie. W drugiej połowie nada próbowaliśmy walczyć o komplet punktów, bardzo dobrą okazję miał Michał Borecki. Jednocześnie wiedzieliśmy, że przeciwnik dobrze kontruje. I właśnie straciliśmy drugiego gola po takim kontrataku. Na szczęście doprowadziliśmy do remisu, dlatego z przebiegu meczu ten remis i jeden punkt był dość sprawiedliwy" - podsumował radiuCENTRUM trenere KKS-u Bartosz Tarachulski.

na fot.: Bartosz Tarachulski / trener KKS-u Kalisz

W następnej kolejce, 8 kwietnia KKS zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław. Tymczasem już w ten wtorek na Stadionie Miejskim, przy komplecie ponad 8000 kibiców kaliszanie rozegrają historyczny półfinał Fortuna Pucharu Polski z Legią Warszawa.

KKS Kalisz – Stomil Olsztyn 2:2 (1:1)

Bramki: Nestor Gordillo (10. – rzut karny), Mateusz Wysokiński (79.) – Piotr Kurbiel (20. – rzut karny), Mateusz Gawlik (73. – gol samobójczy)

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Wiktor Smoliński, Mateusz Gawlik, Filip Kendzia (77. Bartosz Gęsior), Nikodem Zawistowski (78. Jakub Wilczyński), Michał Borecki, Mateusz Wysokiński, Kasjan Lipkowski (72. Daniel Kamiński), Jakub Głaz (64. Bartłomiej Putno), Nestor Gordillo, Piotr Giel

Stomil Olsztyn: Jakub Mądrzyk – Filip Szabaciuk, Igor Kośmicki, Hubert Sadowski, Bartosz Waleńcik, Michał Karlikowski (56. Dawid Kalisz), Hubert Krawczun, Marcin Stromecki (46. Maciej Spychała), Shun Shibata, Karol Żwir (89. Kacper Kondracki), Piotr Kurbiel (67. Werick Caetano)