Porażka z Policami

Mistrzynie Polski górą w kaliskiej Arenie. Nie było niespodzianki w meczu 9 kolejki Tauron Ligi, w którym siatkarki Energa MKS Kalisz przegrały z Chemikiem Police 1:3. Jednak fragmentami kaliszanki nawiązywały wyrównaną walkę. Tak było w pierwszym secie, w którym do stanu 20:20 walka toczyła się punkt za punkt i dopiero w końcówce doświadczone rywalki wygrały do 22-cóh. W drugim secie przewaga siatkarek Chemika była wyraźna i wygrały do 17-tu. Jednak w trzeciej odsłonie role się odwróciły i kaliszanki wygrały go do 19-tu. Czwarty set znów należał do ekipy z Polic, która zwyciężając ponownie do 17-tu mogła się cieszyć z kompletu punktów. Czwartkowe spotkanie było debiutem Adama Czekaja w roli pierwszego trenera MKS-u. Nowy trener powiedział radiuCENTRUM, że dostrzega pozytywy w grze swoich podopiecznych:

"Udało nam się jednego seta wygrać, a w tym pierwszym secie też niewiele brakowało by coś więcej ugrać. Nie ma co się oszukiwać graliśmy z topowym zespołem, który jest kompletny. To są mistrzynie Polski, a my dopiero zaczynamy budować moją filozofię gry. Jak na pierwszy mecz naszej oficjalnej współpracy to jestem zadowolony z kilku dobrych fragmentów w wykonaniu naszych dziewczyn".

na fot:. Adam Czekaj / trener siatkarek Energa MKS Kalisz

Najlepszą zawodniczką meczu została środkowa Chemika Police Agnieszka Kąkolewska. Tymczasem w kaliskiej ekipie bardzo dobre zawody rozegrała przyjmująca Karolina Drużkowska, która zagrała od początku spotkania i zdobyła 22 punkty. Była to piąta porażka z rzędu kaliskich siatkarek, które wciąż zajmują dopiero ósme miejsce w tabeli. O kolejną zdobycz punktową kaliszanki powalczą 26 listopada, kiedy to w hali Arena podejmą BKS Bielsko-Biała.

Energa MKS Kalisz – Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (22:25, 17:25, 25:19, 17:25)

Energa MKS Kalisz: Drużkowska 22, Żurowska 11, J. Łukasik 6, Gałkowska 14, Cygan 2, Kucharska 2 oraz Wysokińska (l), Mucha, Miechowicz, Gajewska

Chemik Police: Kowalewska 4, Brakocević-Canzian 11, Wasilewska 5, Czyrniańska 13, Milenković 15, Pol 1 oraz Stenzel (l), Kąkolewska 11, Rios, M. Łukasik 9, Połeć 1