Porażka z Pałacem

Przestoje w pierwszym i trzecim secie sprawiły, że kaliszanki doznały dotkliwej porażki przed własną publicznością. W sobotę, w meczu 7 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Energa MKS Kalisz przegrał z Pałacem Bydgoszcz 1:3. Pierwszego seta kaliszanki przegrały najwyżej, bo do 15. Drugą, najbardziej zaciętą partię gospodynie wygrały na przewagi 30:28. Niestety w końcówce trzeciego seta kaliszanki popełniły zbyt wiele własnych błędów i uległy rywalkom do 22-óch. Podobnie w decydującej fazie czwartego seta bydgoszczanki odskoczyły na kilka punktów i wygrywając go do 20-tu mogły się cieszyć z wywalczenia nad Prosną kompletu punktów.

Najlepszą zawodniczką meczu została Anna Stencel z Pałacu Bydgoszcz. To szósta ligowa porażka kaliszanek, która spowodowała spadek kaliskiej drużyny na ósme miejsce w ligowym zestawieniu. A w następnej kolejce MKS zmierzy się na wyjeździe z ostatnią ekipą w ligowym zestawieniu Wisłą Warszawa.

Energa MKS Kalisz – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 1:3 (15:25, 30:28, 22:25, 20:25)

Energa MKS: Hurley 18, Wawrzyniak, Ptak 13, Centka 10, Helić 14, Vesović 13 oraz Łysiak (l), Kulig (l), Jasek, Budzoń 3, Miros 1, Szperlak

Pałac Bydgoszcz: Ziółkowska 16, Stencel 14, Mazurek, Żurowska 15, Vanzurova 18, Fedusio 16 oraz Jagła (l), Balmas