Porażka z Górnikiem

Drugiej wyjazdowej porażki na drugoligowych parkietach doznali kaliscy koszykarze. W miniony weekend koszykarze KKS-u Energa Drogbruk Kalisz przegrali z Górnikiem Wałbrzych 73:96. Jednak początek spotkania z rywalem, który celuje w tym sezonie w awans był obiecujący. Po pierwszej kwarcie był remis 23:23, a jeszcze w trzeciej kwarcie przewaga gospodarzy wynosiła zaledwie trzy punkty 50:53. Niestety w ostatniej odsłonie gracze Górnika podkręcili tempo i trafiali do kosza niemal z każdej pozycji. Czwarta kwartę kaliszanie przegrali 13:27, a całe spotkanie różnicą 23 punktów. W kaliskiej ekipie najlepiej spisali się Artur Mrówczyńki autor 22 punktów, oraz Łukasz Wojciechowski, który zdobył 20 "oczek". Kaliski zespół pozostaję więc bez zwycięstwa, a w następnej kolejce znów zagra na wyjeździe. O pierwszą w sezonie wygrąną powalczy z Obrą Kościan.

Górnik Wałbrzych - KKS Energa Drogbruk Kalisz 96:73 (23:23, 23:16, 20:24, 27:13)

Górnik: Wróbel 22 (14 zb), Niedźwiedzki 18 (8 zb), Piros 15, Ratajczak 12, Niesobski 11, Kozak 9, Glapiński 6 (11 as), Durski 2, Bochenkiewicz 0.
KKS Kalisz: Mrówczyński 22 (7 as), Wojciechowski 20, Kołodziej 14, Galewski 13, Kowalski 3, Ostój 1, Pertkiewicz 0, Bartkowski 0